Szanowni Państwo,
jesteśmy grupą studentów pasjonatów z międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji AI-METH działającego przy Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. W ramach pracy w Kole tworzymy nowy prototyp łazika marsjańskiego na międzynarodowe zawody European Rover Challenge 2019 (ERC). W ubiegłym roku wystartowaliśmy w IV edycji zawodów ERC. Do udziału w tych zawodach zarejestrowało się 65 zespołów z 20 krajów, co stawia ERC na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie. Pomyślnie przeszliśmy wszystkie etapy kwalifikacji w poprzedniej edycji konkursu i tym samym zapewniliśmy sobie start w zawodach, wśród 50 zakwalifikowanych drużyn z całego świata. Konkurs ERC 2018 odbył się w dniach 14-16 września 2018 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Dzięki intensywnej pracy całego zespołu oraz pomocy sponsorów, partnerskich instytucji i osób wspierających projekt, łazik marsjański Phoenix I zajął 19. miejsce. W zawodach wzięło udział ponad 400 konstruktorów tworzących 50 zespołów z 20 krajów. Przez cały czas trwania zawodów była prowadzona transmisja na żywo przez Internet. Organizatorzy wyliczyli, że została ona odwiedzona przez prawie 76 tys. osób. W trakcie zawodów zmagania drużyn obserwowane były przez wielu widzów, a relacja z tej imprezy była przekazywana m. in. przez telewizję TVN. Zawody były objęte patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pana Wicepremiera RP Jarosława Gowina, który był na nich obecny.
Nasz zespół związany z tym projektem zrzesza obecnie dwudziestu dwóch studentów z Wydziału Mechanicznego Technologicznego, Wydziału Informatyki Elektroniki i Informatyki, Wydziału Matematyki Stosowanej, Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Posiadamy mocne wsparcie merytoryczne ze strony opiekunów prof. Piotra Przystałki i dra Wawrzyńca Panfila. Ponadto mentorem zespołu jest prof. Wojciech Moczulski.
Obecnie jesteśmy na etapie prototypowania drugiej wersji łazika. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas tworzenia pierwszej wersji robota mogliśmy zauważyć niedociągnięcia naszego projektu, a w konsekwencji opracować nowe innowacyjne rozwiązania dla modernizowanego prototypu robota. Do startu w zawodach brakuje nam niezbędnych funduszy i dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy (poszukujemy wsparcia finansowego lub barterowego). W ramach współpracy m.in. oferujemy:
- Zaangażowanie w realizację wydarzeń promocyjnych organizowanych przez firmy i inne instytucje wspierające projekt (np. interaktywne pokazy naszych robotów mobilnych w akcji),
- Promocję firmy/organizacji podczas naszego uczestnictwa w ogólnopolskich festiwalach popularno-naukowych, a także wydarzeniach lokalnych poprzez np.:
- rozpowszechnianie materiałów tj. ulotek lub w formie plakatów na stojakach reklamowych,
- wyświetlanie materiału wideo na ekranie monitora lub z wykorzystaniem projektora,
- Umieszczenie logo firmy/organizacji na korpusie łazika marsjańskiego lub/i banerze naszego Koła, umieszczenie logo firmy/organizacji na stronie WWW Koła oraz stronie facebook Koła,
- Promocję firmy/organizacji w czasopismach branżowych oraz w sieci Internet poprzez publikację treści popularno-naukowych.
Możemy również przygotowywać fotorelację z takiego wydarzenia, na której wyraźnie będzie pokazane, że Państwo wspieracie nasz projekt. Takie zdjęcia możecie Państwo użyć w celach marketingowych. Będziemy promować Państwa firmę jako partnera Politechniki Śląskiej w środowisku akademickim i otoczeniu społeczno-gospodarczym, poprzez promocję internetową na naszej stronie www i fanpage’u. Możemy również opowiadać o Państwa firmie lub przekazywać materiały promocyjne podczas targów i konferencji, w których bierzemy udział. Dodatkowo możemy przygotowywać obszerną relację z zawodów, która pojawi się w mediach lokalnych i mediach Politechniki Śląskiej. Oczywiście jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. Zależy nam na współpracy na najwyższym poziomie.
Pragniemy zaznaczyć, iż jest o nas bardzo głośno w mediach. W lokalnych serwisach informacyjnych ukazywały się artykuły na temat naszego łazika, przeprowadzono z nami krótkie wywiady radiowe i telewizyjne. Wystąpiliśmy także w filmie promującym metropolię GZM:
- https://katowice.tvp.pl/40714386/studenci-politechniki-slaskiej-zaprojektowali-marsjanskiego-lazika?fbclid=IwAR3R5CptvQCaSmRV9L41bnpPYp-G92t-lt8zFnLxg-i-19qh6id4cDTznak
- https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/udany-debiut-marsjanskiego-lazika-skonstruowanego-przez-studentow-politechniki-slaskiej/
- http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24336813,studenci-zbudowali-marsjanski-lazik-phoenix-i-robi-wrazenie.html?disableRedirects=true#s=BoxLoKaLink
- https://infogliwice.pl/z-gliwic-namarsa-studenci-skonstruowali-robota/
Pełna oferta współpracy i informacje na temat naszego projektu znajdują się w załączonej ulotce. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej pod adresem https://sknaimeth.polsl.pl/lazik-marsjanski/ oraz strony facebook https://www.facebook.com/SilesianPhoenix.